Property Pointer Beach House Restaurant Delfinos.Passion for food-Passion for life Ponto Grille and Carvery Reflexions Professional Hair Top Up Service Station Wolwedans Game Farm

 

MosselbayonTheline | First With The News

DIAZ & PORT FESTIVAL 2018

profile Diaz fees1 768x771 2

STAGE PROGRAMME / VERHOOGPROGRAM
DE BAKKE SANTOS FESTIVAL ARENA / SANTOS-FEESARENA

FRIDAY 2 FEBRUARY / VRYDAG 2 FEBRUARIE:

16:00 – 20:00 Bands & Local Artists / Plaaslike Kunstenaars:
Wellcast, G-minor, Ramon Alexander Quartet, Prerogative, Davene Anderson,
DMA, Keenen Daniëls, Ambrosia Muller, Joe, Precious Nkrumah, Kay Gody

20:00 – 20:20 Chinese Performance / Vertoning:
Hua Xing Arts Group Cape Town
20:20 – 20:50 Laser Show / Laservertoning
20:50 – 21:30 Jamali
21:30 – 22:15 Lloyd Cele
22:15 – 23:00 Early B
23:00 – 24:00 Jack Parow (PG)

Diaz Jack Parow 768x576 3

Diaz Lloyd Cele 4
Saturday 3 February / Saterdag 3 Februarie:

09:30 – 10:15 Swiss Productions
10:15 – 10:45 Amor, Lil Saints, Beat King
10:45 – 11:00 Gumboot Dancers & Tannie Ethel
10:50 Flag jump / Vlagsprong
11:00 – 11:30 Angeline’s Dance Academy
11:30 – 11:45 Snipers
11:45 – 12:15 Knersvlakte Riel Dancers
12:15 – 12:45 Dynamic Dance Academy
12:45 – 13:00 Belly Dancing / Buikdansers
13:00 – 13:10 Eendrag Volkspele Laer
13:10 – 13:45 D-Trix, Elementrix, Dihandre, Mental Code
13:45 – 14:15 Antoinette Snyders, Nicky Stears
14:15 – 15:15 Nadia Herbs – (Olivia – 7de Laan), Anlia van Rensburg – (Sasha – Getroud met Rugby)
Demi Lee Möhr
15:15 – 15:45 Irene Louise van Wyk
15:45 – 16:15 Mwah
16:15 – 16:45 Coffee Snobs
16:45 – 17:15 Marno van der Merwe
17:15 – 17:45 Mia
17:45 – 18:15 Appel
18:15 – 18:45 Talana Vuren
18:45 – 19:15 Georic Lomas
19:15 – 20:00 Loukmaan Adams
20:30 – 20:40 Charlize Berg
20:30 Laser Show / Laservertoning
20:40 – 21:20 ADAM
21:20 – 22:10 Jo Black
22:10 – 23:00 Kurt Darren
23:00 – 24:00 Emo Adams & Take Note Band

Diaz Jo Black 6Diaz ADAM 4
SUNDAY / SONDAG: 4 FEBRUARY / FEBRUARIE 2018

10:00 – 10:45 Tjiff & Tjaff (Children’s Programme / Kinderprogram)
10:45 – 11:30 Michael Lindt
11:00 Flag jump / Vlagsprong
11:30 – 12:15 Jo Black
12:15 – 13:00 Neville D
13:00 – 15:00 Brass Band and Choir Festival / Fees van Koperblaasorkeste & Kore

Diaz Neville D 7

STAGE PROGRAMME / VERHOOGPROGRAM PORT/HAWE:

SATURDAY / SATERDAG: 3 FEBRUARY / FEBRUARIE 2018
09:00 – 10:15 Street Parade / Straatparade
10:00 – 10:30 Nicky Stears
10:30 – 10:45 Dias Arrival & Flag Ceremony / Dias se aankoms & Vlagseremonie
10:45 – 10:55 TNPA Chief Executive’s Welcoming Address / Uitvoerendehoof se
Verwelkomingstoespraak
10:55 – 11:05 Prize-giving: Floats / Prysuitdeling: Vlotte
11:05 – 11:20 CURRO Marimba Band
11:20 – 11:40 Indonesian Performance / Indonesiese Vertoning
11:40 – 12:10 German Band: Songscape Beerfest Band
12:10 – 12:25 Mama Africa Cultural Group / Kuturele Groep
12:25 – 12:45 Gumboot Dancers & Tannie Ethel
12:45 – 14:00 Portuguese Extravaganza:
Portuguese Dancers
Portuguese Band: Kanimambo
Manuel Escorcio
14:00 – 14:20 DJ Loops
14:20 – 15:20 Precious Nkrumah
Ambrosia Muller, Joe, Kay Gody;
15:20 – 15:45 King Jade & Baby Joe
15:45 – 16:15 G-minor
16:15 – 17:00 Keenan Daniëls, DMA;
17:00 – 17:30 DJ Mvee
17:30 – 18:00 Wellcast
18:00 – 18:30 Early B
18:30 – 19:00 DJ SK
19:00 – 20:00 Heavy K
Programme subject to changes / Program onderhewig aan verandering

Diaz Heavy K Drumboss 8

SUNDAY / SONDAG: 4 FEBRUARY / FEBRUARIE 2018
10:00 – 10:30 Mossel Bay Harmony Voices
10:30 – 11:10 Precious Nkrumah, Ambrosia Muller
11:10 – 11:40 Coffee Snobs
11:40 – 12:10 Indwe High School Choir
12:10 – 12:50 Garden Route Jazz Band
12:50 – 13:30 Ramon Alexander Quartet
13:30 – 14:00 DJ Natz
14:00 – 14:30 CURRO Marimba Band
14:30 – 15:00 Lefa Mosea
15:00 – 16:00 Mafi kizolo
https://www.mosselbayevents.co.za/downloads/Mossel%20Bay%20Programme.PDF

 

Pin It
Related Articles: